Masaj


Masaj 1


Masaj 2


Masaj 3

Uzman terapistlerimiz eşliğinde; rahatlama ve tedavi amaçlı masajlardan size uygun olanını seçerek ve tüm yorgunluğunuzdan arınabileceğiniz masaj odalarımız mevcuttur.

Uyguladığımız masaj çeşitlerimiz aşağıdadır.

Klasik Masaj (İsveç Masajı):

Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak tavsiye ettiğimiz masajımız ile vücudunuzun dinlenmesine ve rahatlamasına yardımcı olarak sizi huzurlu bir yolculuğa çıkarırız. Burada önemli olan kişinin rahatlatılabilmesi ve bulunduğu ortamdan keyif almasının sağlanmasıdır. Uzmanlarımız; vücuda kısmen (lokal) veya tamamen uygulanan klasik masaj ile dolaşım hızınızı arttırarak dokuları-hücreleri canlandırır, dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonunuzu güçlendirir. Masajımızın sonunda stres ve yorgunluğunuzdan kurtulacak, huzur bulacaksınız. Masaj Süresi yaklaşık 60 dakikadır.

Spor masajı:

Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile etkinlik sırasında da yapılan bir masajdır. Masaj sporcuyu, vücuda yük olan yorgunluk maddelerinden kurtarır, kas sertliklerinin ve krampların zararlı yan etkisinden koruyarak, bunların sebep olacağı kas zedelenmesi, lif kopmalarını önler. Kan dolaşımını aktive ederek, enerji veren besin maddelerinin dokulara daha kolay ve çabuk erişmesine imkân sağlar, kalp ve dolaşım sisteminin işini kolaylaştırır. Sporcunun reaksiyon zamanını kısalttırır, organlar arasında fonksiyonel harmoniyi düzenler, genel bir rahatlama verir. Ruhsal yönden gergin olanları sakinleştirir, uyuşuk olanları aktive eder. Masaj Süresi yaklaşık 60 dakikadır.

Aromaterapi masajı:

Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağları kullanılarak uygulanan masajımızla Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici terapinin keyfini çıkarın. Bu masajımızda oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın kimyasal özelliği ile olmaktadır. Farkı amaçlar için elde edilmiş yağlar masaj yağları ile belli oranlarda karıştırılarak uygulanmaktadır. Özel aromaterapi yağları ile yapılan masaj, deri yüzeyini daha çok ısıtır ve yoğun kas, eklem ağrılarına ve zayıf dolaşım bozukluklarına çok faydalı olur aromaterapi yağlarımızın keyifli kokusu, duygusal kaynaklı fiziksel sıkıntılar üzerinde de çok etkilidir. Aromaterapi, masajla maksimum iyileştirme özelliği sağlar. Beynimiz, koku ve dokunma gibi farklı kaynaklardan farklı sinyallerle sürekli iyi yönde uyarılır. Terapimizin sonunda şımartıldığınızı hissederek rahatlar, dinlenir, arınır ve denge bulursunuz. Masaj süresi yaklaşık 60 dakikadır.

Refleksoloji:

Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji, bir tür denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkiler göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılır. Özel el ve parmak teknikleriyle refleks noktalarına uygulanan baskı, stresin azalmasını sağlayarak bedende fizyolojik değişikliklere yol açarak vücut fonksiyonlarının normale dönmesi ile insana rahatlama hissi veren bir yöntemdir. Masaj süresi yaklaşık 30 dakikadır. (lütfen önceden randevu alınız)

Derin doku masajı:

Bu masajımız vücuttan toksin atmada çok etkin bir tür olup özellikle sert masajdan hoşlanıyorsanız tam size göre bir masajdır. Bedendeki gerginlik derin dokulara ve kaslara yerleşir, kasların ağrımasına sebep olur. Problemli bölgeler için tasarlanmış düzeltici ve terapatik masajdır. Derin doku masajıyla kan dolaşımını stimüle ederek en derinde bulunan kaslardan toksinlerin arınmasını ve bu kaslara besin maddelerinin gönderilmesi sağlanır. Bu masajımızı artrit, eklem ağrıları gibi çeşitli sorunlar yaşayan kişilere tavsiye ediyoruz. Masajımızda öncelik ve ağırlık problemin olduğu bölgeye veriliyor. O bölgede derin doku tekniğiyle yeterince çalışıldıktan sonra, bedenin diğer kısımlarına kompresyon denen, kasları kemiklere doğru yumuşakça bastırma tekniğiyle seans devam ediyor. Derin doku masajı bedensel, psikolojik ve ruhsal rahatlamak, blokajları çözmek, enerji akımını uyarmak için harika bir yöntemdir. Masaj Süresi yaklaşık 60 dakikadır.

Anti Selülit masajı:

Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar. Selülit Masajı, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksit maddelerin vücuttan atılması sağlanır. Anti selülit masajımızla kendinizi daha rahat ve sağlıklı hissedeceksiniz. Masaj süresi yaklaşık 30 dakikadır.

TUNE UP (BaĢ boyun omuz masajı):

Baş - boyun, ense - omuz - bölgesine yapılan ve kafa derisine uygulanan masajımız mini bir terapi gibidir. Özellikle baş ağrısı, uykusuzluk, gerginlik, sırt ve boyun ağrıları, tutulmalar gibi sorunların giderilmesinde etkindir. Saçı ve saç derisini besleyici etkisi nedeni ile de saçın güçlenmesi ve sağlığını kazanmasında çok faydalıdır. Misafirlerimizin masaja ayıracak zamanları az ve stres oranları çok ise bu terapimizi öneririz. Masaj Süresi yaklaşık 30 dakikadır.